Mnóstwo osób pracujących na etacie chciałoby spróbować sił w pracy, wykonywanej na własny rachunek. Przy sprzyjających okolicznościach, warto odważyć się na ten krok. Zakładanie firmy może być początkiem interesujących zmian w życiu.

Skorzystanie z dotacji

Jest to rozsądne zwłaszcza, jeśli mamy możliwość otrzymać środki unijne na rozwój działalności. Pozyskanie ich nie powinno być dużym wyzwaniem, jeśli spełnimy kilka podstawowych warunków. Środki te umożliwiają pokrycie wielu kosztów i inwestycji, a przedsiębiorcom dają szanse na skoncentrowanie się na uzyskiwaniu obrotów.

Jaki zapłacę podatek, prowadząc własną firmę?

Wybór sposobu opodatkowania jest naszym obowiązkiem i choć może budzić niechęć, wybranie odpowiedniej formy sprawi, że nie będziemy płacili wysokich podatków, a nawet będziemy mogli korzystać z ulg, na przykład, jeśli posiadamy dzieci. Jeśli wybierzemy ryczałt lub kartę podatkową, co nie jest możliwe przy każdym rodzaju działalności, nie będziemy mogli korzystać z tych przywilejów. Na początku jednak trudno jest ocenić, która forma będzie najlepsza, dlatego mamy możliwość raz w roku, do 20 stycznia, zmienić formę opodatkowania.