Promocja sklepu internetowego powinna być starannie przemyślana. Istotne jest to, aby rozsądnie zarządzać posiadanym budżetem. Sposobów na promocję marki jest wiele, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Reklama firmy w internecie powinna nie tylko zwiększyć ilość wejść, ale również sprzedaż. Priorytetem jest to, aby na naszą stronę trafiły osoby zainteresowane konkretnymi produktami lub usługami.

Katalogi biznesowe
Wizytówki w katalogach biznesowych to tani, a zarazem skuteczny sposób na to, aby pozyskać nowych klientów. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla młodych firm, które zwykle nie dysponują zbyt dużą ilością środków finansowych. Do dyspozycji mamy zarówno darmowe, jak i płatne wizytówki. Drugi typ jest lepiej widoczny w katalogach firm, dzięki czemu możemy pozyskać jeszcze większą liczbę klientów lub kontrahentów.

Marketing szeptany
Jednym z najpopularniejszych sposobów promocji jest marketing szeptany. Promocja marki odbywa się na forach tematycznych, w mediach społecznościowych, na blogach, a także wielu innych portalach. Tworzenie tego typu wypowiedzi wymaga jednak pewnych umiejętności. Muszą być one naturalne.